بوتاکس دیسپورت چیست؟ دکتر فرد توضیح می‌دهد

بوتاکس دیسپورت چیست؟ دکتر فرد توضیح می‌دهد

اگر شما هم از پیدا شدن رد چین و چروک‌ها روی پوست‌تان نگران هستید، احتمالا به تزریق بوتاکس فکر کرده‌اید. اگر شما هم قصد دارید برای تزریق بوتاکس اقدام کنید، اما از خوشایند نبودن نتیجه‌ی آن نگرانید، با ادامه‌ی این مطلب همراه باشید تا با چیستی بوتاکس دیسپورت از زبان خانم دکتر لیلا فرد آشنا […]

اگر شما هم از پیدا شدن رد چین و چروک‌ها روی پوست‌تان نگران هستید، احتمالا به تزریق بوتاکس فکر کرده‌اید. اگر شما هم قصد دارید برای تزریق بوتاکس اقدام کنید، اما از خوشایند نبودن نتیجه‌ی آن نگرانید، با ادامه‌ی این مطلب همراه باشید تا با چیستی بوتاکس دیسپورت از زبان خانم دکتر لیلا فرد آشنا شوید.

بوتاکس دیسپورت چیست؟

بوتاکس دیسپورت ایپسن انگلیس یکی از 3 برند معتبر دنیاست که مجوز سازمان غذا و داروی آمریکا FDA را هم دارند. این نوع بوتاکس در حال حاضر کمیاب است و در مراکز محدودی در دسترس است.

انواع بوتاکس

بوتاكس ديسپورت ايپسن انگليس، بيش ازسى سال هست كه در دنيا جهت درمانهاى طب زيبايى و همينطور ساير رشته هاى طب از جمله، اطفال، جراحى مغز و اعصاب و چشم پزشكى، كاربردهاى وسيع و بسيار عالى دارد.

تفاوت دیسپورت با بوتاکس‌های متفرقه و نامرغوب در این است که با وجود از بین بردن خطوط اخم، خطوط افقی پیشانی و پنجه کلاغی گوشه چشم، حالت طبیعی چهره را حفظ می‌کند. حالت خنده غیرعادی نمی‌شود و ابروها را هم به صورت اغراق‌آمیز بالا نمی‌برد.

بوتاکس چه انواعی دارد؟

بوتاکس‌ها انواع مختلفی دارند. دیسپورت ایپسن انگلستان، زئومین آلمان، بوتاکس آلرگان آمریکا 3 برندی هستند که تأییدیه‌ی سازمان غذا و داروی آمریکا FDA را دارند. دیسپورت انگلستان در حال حاضر در ایران موجود است. اگرچه زئومین آلمان هم موجود است اما مدتی است که عرضه آن در بازار کمتر شده.

دکتر لیلا فرد:

من فقط دیسپورت ایپسن انگلستان را تزریق می‌کنم.

بوتاکس دیسپورت چه اثراتی دارد؟

 • باز کردن خط اخم
 • بهبود خطوط پیشانی
 • رفع خطوط پنجه کلاغی گوشه چشم
 • کاهش تعریق زیر بغل

بوتاکس دیسپورت

اهداف درمانی تزریق بوتاکس دیسپورت چیست؟

 • بهبود خط اخم
 • بهبود چروک‌های دور چشم (پنجه کلاغی)
 • بهبود خطوط پیشانی
 • لیفت ابرو
 • لیفت نوک بینی
 • اصلاح خنده خرگوشی

اثر بوتاکس دیسپورت انگلیس چقدر بعد از تزریق نمایان می‌شود؟

تأثیر بوتاکس دیسپورت 3 تا 5 روز بعد از تزریق نمایان می‌شود. برای کامل شدن اثر آن باید 3 هفته منتظر بمانید، چراکه تأثیر آن کامل بعد از 3 هفته مشخص می‌شود (3-21 روز). تا قبل از 3 هفته هیچ قضاوتی در مورد اثر نهایی بوتاکس نمی‌شود کرد.

بوتاکس دیسپورت چقدر ماندگاری دارد؟

بوتاکس دیسپورت 6 ماه ماندگاری دارد اما گاهی اوقات برای بار اول (نه همیشه) ممکن است 3 ماه باقی بماند.

تزریق بوتاکس دیسپورت
نواحی تزریق شده را به مدت دو روز ماساژ ندهید.

چه مراقبت‌هایی بعد از تزریق باید انجام داد؟

بعد از تزریق بوتاکس تا 5 ساعت اقدامات زیر را انجام ندهید:

 • سرتان را خم نکنید
 • دراز نکشید
 • به نواحی تزریق شده آب نزنید
 • ورزش سنگین انجام ندهید
 • نواحی تزریق شده را به مدت دو روز ماساژ ندهید.

بوتاکس برای چه سنی مناسب است؟

انجام اقدامات زیبایی از 21 سالگی به بعد به لحاظ اخلاق پزشکی مجاز است. سن، عامل مهمی در اقدامات درمانی و طبی به شمار نمی‌رود. آنچه اهمیت دارد شروع علامت است. اگر علائم خطوط افقی پیشانی، خط اخم و پنجه کلاغی گوشه چشم را دارید، بوتاکس برای شما مناسب است.

فرض کنید خانم 28 ساله‌ای دچار درد قفسه سینه، تنگی نفس و تپش قلب شود و به پزشک متخصص قلب مراجعه کند. آیا پزشک به او می‌گوید چون شما جوان هستید نیاز به هیچ‌گونه بررسی قلب و ریه ندارید؟ و اگر در اکوکاردیوگرافی علائم نارسایی دریچه قلبی دیده شود باز هم به ایشان گفته می‌شود نیاز به درمان ندارید؟ در طب زیبایی هم همینطور است. اگر علائم افتادگی و کاهش قوام پوست، خط خنده، خط اشکی یا خط اخم دارید شما نیازمند درمان‌های طب زیبایی هستید. اما تفاوت طب زیبایی با سایر شاخه‌های طب در این است که اگر شما درمان‌هایی را که به آن نیاز دارید انجام ندهید هیچ خطری جان شما را تهدید نمی‌کند. هیچ گونه محدودیتی در فعالیت‌های روزانه شما ایجاد نمی‌شود و در طولانی مدت هم سلامت عمومی بدن شما به خطر نخواهد افتاد.

پس انگیزه‌های خودمان از انجام اقدامات طب زیبایی را بشناسیم و آگاهانه عمل کنیم. هیچگاه از روی چشم و هم چشمی، وسواس، اضطراب، نجات از افسردگی و با عجله و بدون تحقیق، تفکر و مشورت با چند پزشک حاذق تصمیم‌گیری نکنیم. چرا که هیچ خطری جان ما را تهدید نمی‌کند. اضطراب ناشی از کشف و تشخیص یک بیماری در ما وجود ندارد. امکان و فرصت کافی برای تحقیق را داریم و از همه مهم‌تر انگیزه ما جوانی، زیبایی و شادابی در عین طبیعی بودن و طبیعی ماندن است. بنابراین باید مجموعه‌ی نکات کلیدی را در نظر بگیریم.

کدام نکات کلیدی را در تصمیمات طب زیبایی باید در نظر گرفت؟

 • داشتن برنامه طب زیبایی اختصاصی
 • استفاده از مواد مرغوب و با کیفیت
 • مشورت با 3 نفر پزشک حاذق و باتجربه
 • صبر، حوصله و اقدام بر اساس اصول علمی و با قدم‌های محکم با پشتوانه علم و آگاهی

برنامه طب زیبایی اختصاصی چیست؟

برنامه زیبایی اختصاصی هر چهره با چهره دیگر متفاوت است، یعنی نیازهای چهره شما باید در جلسه معاینه و ویزیت سنجیده شود. بر اساس آن نیازها اقدامات لازم مانند تزریق بوتاکس و ژل و فیلر در هر ناحیه و حجم فیلر مورد نیاز طراحی و اولویت‌بندی می‌شود. سپس شما بر اساس این برنامه جامع و کامل که برنامه زیبایی اختصاصی نامیده می‌شود، اقدامات درمانی را با بهترین و با کیفیت‌ترین مواد شروع می‌کنید. هر مسیری غیر از این باعث اتلاف وقت و هزینه شما می‌شود و از طرفی نه تنها زیباتر نمی‌شوید بلکه عوارض و مشکلات جبران‌ناپذیری روی چهره شما باقی می‌ماند.

دکتر لیلا فرد:

وقتی بوتاکس می‌زنیم حتی دیسپورت برای اینکه خیالمان از طبیعی بودن صورت‌مان راحت باشد باید از تجربه و مهارت پزشک‌مان مطمئن باشیم. تزریق بوتاکس در هر چهره با چهره دیگر یک سری تفاوت‌های ظریف اما مهم دارد. پس حتما از مهارت پزشک‌تان و تجربه بالای او مطمئن شوید.

آیا بوتاکس عوارض دارد؟

بوتاکس ایپسن انگلستان بسیار کم عارضه است و حالت چهره و فرم ابروها را اصلا غیرطبیعی نمی‌کند. بوتاکس‌های تقلبی بسیار پر عارضه هستند و چهره ما را مصنوعی می‌کند. بوتاکس دیسپورت اگر با تکنیک درست تزریق شود، فرم و حالت چشم‌ها را عوض نمی‌کند و به هیچ عنوان حالت مصنوعی به چهره نمی‌دهد.

نظرات کاربران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *