آیا گودی و تیرگی دور چشم با فیلر از بین می‌رود؟

گودی و تیرگی دور چشم از مشکلاتی هستند که به شدت بر زیبایی چشم‌ها و چهره‌ی شما تأثیر می‌گذارند. نگرانی از گودی یا تیرگی زیر چشم علت مراجعه‌ی بسیاری از مراجعان به مطب برای رفع مشکلات پوست و مو محسوب می‌شود. اگر شما هم به دنبال راه‌های مطمئن درمان تیرگی و گودی زیر چشم هستید، با این مطلب همراه باشید تا با راه‌های درمان مطمئن آن با راهنمایی دکتر لیلا فرد آشنا شوید.

چروک‌ها چند نوع هستند؟

چروک‌های چشم دو دسته هستند:
چروک‌های پنجه کلاغی: چروک‌های پنجه کلاغی در گوشه‌ی چشم مشاهده و با خندیدن تشدید می‌شوند. درمان این چروک‌ها تزریق بوتاکس دیسپورت است.
چروک‌های زیر چشم: این دسته از چروک‌ها زیر چشم قرار گرفته‌اند و درمان اصلی آن‌ها تزریق ژل و فیلر و مواد هیالورونیک غیر حجم‌دهنده است. به عنوان درمان مکمل برای این نوع چروک‌ها از لیزر جوانسازی غیر تهاجمی هم استفاده می‌شود.

 

Voir cette publication sur Instagram

 

. هميشه از تزريق فيلر دور چشم براى رفع تيرگى و گودى، به دليل احتمال غيرطبيعى شدن حالت چشمها يا ريز شدن آنها، واهمه داريم. براى مراجع عزيزم، هشت مله قبل، فيلر دور چشم تزريق كردم و هفته قبل هم، فيلر ناحيه خط خنده براى رفع افتادگى و گودگى كناره هاى صورت. لطفا ورق بزنيد و افزايش شادابى چهره، رقع خستگى نگاه و بهبود فرم كلى صورت را در زواياى مختلف ببينيد. #دكتر_ليلا_فرد#زيبايى_اختصاصى#تزريق_فيلر_زير_چشم #تزريق_خط_لبخند #lipfillers #drleilafard#aginggracefully #laughlinefiller

Une publication partagée par Dr.Leila Fard | دكتر ليلا فرد (@drleilafard) le

بنابراین؛ برای درمان چروک‌های دور و زیر چشم در اغلب افراد به ترکیب درمانی بوتاکس دیسپورت و فیلر مرغوب مناسب دور چشم نیاز داریم.

انواع فیلرها

فیلرهای مرغوب مناسب دور چشم انواع مختلفی دارند. بعضی از آن‌ها عبارتند از:

  • Aliaxin SR
  • Belotero Balance
  • Stylage S
  • Juvederm volbella

اما فقط پزشک شما می‌تواند تصمیم بگیرد کدام یک از این چهار مورد برای نوع چروک یا گودی و تیرگی دور چشم شما مناسب هستند. از لحاظ کیفیت و هزینه، این چهار مورد مثل یکدیگرند، اما از لحاظ ساختار مولکولی، میزان جذب آب، شکل خوابیدن زیر بافت پوست و … تفاوت‌های ظریفی با هم دارند. پزشک شما بر اساس فاکتورهای متعدد، مانند عمق و فرم گودی و چروک‌ها، سن، ضخامت پوست، میزان چربی زیر پوست و … نوع فیلر مناسب را برای تزریق ژل و فیلر انتخاب می‌کند.

تزریق ژل و فیلر

دلایل تیرگی دور چشم

تیرگی دور چشم می‌تواند دلایل زیر را داشته باشد:

  • نازکی پوست و دیده شدن عروق
  • دلایل ژنتیک و ارثی (که بسیار شایع هستند)
  • سیگار کشیدن و کم خونی
اصلاح گودی زیر چشم
اصلاح گودی و تیرگی زیر چشم با تزریق فیلر توسط خانم دکتر لیلا فرد

تیرگی‌های ژنتیک در صورتی که با گودی همراه باشند، پس از تزریق فیلر حدود 50 درصد کاهش می‌یابند. با کمک لیزرهای غیر تهاجمی و تزریق هیالورونیک‌های غیر حجم‌دهنده یا skinbooster این تیرگی‌ها بهتر و بهتر می‌شوند، اما در مجموع از سخت‌ترین موارد درمان به شمار می‌آیند.
کشیدن سیگار و کم‌خونی از عوامل مهم دیگری هستند که در ایجاد گودی و تیرگی زیر پوست اثرگذارند. تا زمانی که به سیگار کشیدن ادامه می‌دهید یا کم‌خونی شما درمان نشده باشد، هیچ درمانی برای تیرگی دور چشمتان موثر واقع نخواهد شد.

آیا کرم‌های دور چشم تأثیر درمانی دارند؟

کرم‌های دور چشم که تحت عنوان ضد تیرگی یا ضد پف در بازار به فروش می‌رسند، به تنهایی تأثیر کمی دارند. تأثیر درمانی این کرم‌ها زمانی بیشتر می‌شود که تزریق فیلر یا درمان‌های دیگر مثل لیزرهای غیر تهاجمی و skinbooster را انجام داده باشید. این کرم‌ها در کنار این درمان‌ها تأثیر بیشتری خواهند داشت اما به تنهایی خیلی مؤثر نیستند. یکی از کرم‌های طبی و داروخانه‌ای بسیار خوب برای کاهش تیرگی و چروک C Vit از برند سسدرما است.
به طور کلی از کرم‌های دور چشم، نمی‌توان انتظاری بیش از مرطوب کنندگی و کمی تأثیر ضد چروک و تیرگی داشت. بنابراین، هرگز سراغ کرم‌های گران قیمت نروید و از برندهای طبی و تأیید شده روزی دو بار استفاده کنید.

آیا گودی دور چشم قابل درمان است؟

گودی دور چشم، با تزریق فیلرهای مرغوب طی یک یا دو جلسه و به فاصله دو یا سه هفته کاملا قابل درمان است. البته حدود 20 درصد از افرادی که گودی دور چشم دارند، به دلیل نازکی زیاد پوست مورد مناسبی برای تزریق فیلر نیستند.

اصلاح گودی و تیرگی زیر چشم
گودی و تیرگی زیر چشم با روش‌های غیر جراحی هم قابل درمان است.

تزریق فیلر یا همان هیالورونیک دور چشم کار بسیار ظریف و حساسی به شمار می‌رود. کیفیت فیلر تنها بخشی از رضایت‌بخش بودن نتیجه را موجب می‌شود. تجربه و تبحر پزشک‌تان عامل مؤثر دیگری است که باید در انتخاب آن دقت زیادی داشته باشید.

پف دور چشم چه انواعی دارد؟

دو نوع پف دور چشم وجود دارد:
1.پف غیر واقعی که در اثر از بین رفتن بافت زیرین یا آب شدن کلاژن و الاستین نواحی اطراف صورت پف دیده می‌شود.
2.پف واقعی که در اثر تجمع آب و ادم (edema) و جابه‌جایی بافت چربی ایجاد می‌شود.
تشخیص این دو مورد فقط با معاینه بالینی و ویزیت دور چشم شما به صورت حضوری امکان‌پذیر است. پف واقعی فقط با جراحی پلاستیک قابلیت درمان دارد. این در حالی است که پف غیر واقعی از موارد بسیار حساس و سخت درمان با فیلر دور چشم محسوب می‌شود و ظرف دو تا سه جلسه تدریجا قابل درمان است. پس اگر پف دور چشم دارید، دو روش کاملا متفاوت (جراحی یا فیلر) می‌تواند به عنوان درمان شما به کار گرفته شود. تشخیص نوع روش درمان فقط در جلسه معاینه امکان‌پذیر خواهد بود و با عکس یا سوال در اینستاگرام قابل تشخیص نیست.

درمان گودی و تیرگی چشم با فیلر

درمان گودی و تیرگی دور چشم با فیلر معمولا به این صورت انجام می‌شود که در جلسه اول 1سی‌سی تزریق می‌شود. 20 تا 30 درصد تیرگی در موقع تزریق برطرف می‌شود و حدود 20 درصد دیگر بعد از اینکه فیلر جا بیفتد.

اصلاح گودی زیر چشم
گودی و تیرگی زیر چشم این مراجع با تزریق فیلر درمان شد

معمولا یک سی سی در جلسه اول تزریق می‌شود و بعد از حدود یک ماه اگر نیاز بود سی‌سی دوم. در مواردی که شدت گودی و تیرگی زیاد باشد به تزریق 2 سی‌سی در 2 مرحله و به فاصله یک ماه نیاز است. در نهایت تزریق فیلر می‌تواند حدود 30 درصد تیرگی و 60 تا هفتاد درصد گودی را اصلاح می‌کند.

فیلرها چقدر ماندگاری دارند؟

ماندگاری فیلرهای هیالورونیک در ناحیه دور چشم حدودا یک سال تا یک سال و نیم است، اما ماندگاری اثرات جوانسازی و تحریک کلاژن سازی هیالورونیک‌های مرغوب و تاپ برند 5 سال به طول خواهد انجامید.

اگر گودی، تیرگی و چروک دور چشم دارید هر چه زودتر اقدام کنید، زودتر درمان خواهید شد. مانند سایر مشکلات سلامتی پیشگیری همیشه بر درمان اولویت دارد. در مجموع بسیاری از مشکلات دور چشم اعم از تیرگی، گودی، چروک و پف را می‌توان با ترکیبی از بوتاکس دیسپورت، فیلر دور چشم، تزریق هیالورونیک‌های غیرحجم‌دهنده یا همان skinboostet ها و لیزرهای غیرتهاجمی جوانسازی درمان کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *