چگونه تزریق فیلر لب می‌تواند ظاهر شما را متحول کند؟

لب‌ها نقشی اساسی در زیبایی و جذابیت چهره ایفا می‌کنند. با تزریق ژل لب می‌توانید آن‌ها را  برجسته‌، خوش‌حالت‌ و شاداب‌تر کنید. از آنجایی که لب‌های پر و خوش‌حالت، نمادی از جوانی، شادابی و تناسب هستند. اما با افزایش سن، لب‌ها نازک‌تر شده و حجم خود را از دست می‌دهند. تزریق فیلر می‌تواند باعث ایجاد چین‌وچروک، خطوط عمودی و افتادگی در گوشه‌های لب شود. می‌توانید با این روش به‌طور موقت حجم لب‌ها را افزایش دهید.

تزریق ژل لب و تاثیر آن بر لبخند

لبخند یکی از زیباترین و تاثیرگذارترین حرکات صورت است که می‌تواند جذابیت و شادابی را به چهره شما هدیه دهد. اما با افزایش سن، خطوط و چین و چروک‌هایی در اطراف لب‌ها ایجاد می‌شوند که می‌توانند زیبایی لبخند شما را تحت تاثیر قرار دهند.

 • پرکننده‌های لب به لب‌ها حجم و وضوح می‌بخشند

با افزایش سن، لب‌ها حجم و برجستگی خود را از دست می‌دهند. تزریق ژل می‌تواند به لب‌ها حجم و برجستگی دلخواه شما را بدهد و آن‌ها را زیباتر و جذاب‌تر کند.

 • فیلر لب چین‌وچروک‌های اطراف لب را از بین می‌برد.

تزریق ژل لب می‌تواند خطوط عمودی و افقی اطراف لب را که به خطوط خنده و غم معروف هستند، به طور کامل از بین ببرد و پوست این ناحیه را صاف و هموار کند.

 • تزریق فیلر لب تقارن صورت را بهبود می‌بخشد

تزریق این ژل می‌تواند به ایجاد تناسب بین لب‌ها و سایر اجزای صورت کمک کند و زیبایی چهره شما را افزایش دهد.

تزریق فیلر لب به فرم طبیعی
تصویر قبل و بعد از تزریق فیلر لب به فرم طبیعی توسط دکتر لیلا فرد

پر کردن بیش از حد، یک اشتباه رایج پرکننده لب

درست است که پر کردن لب، روشی محبوب برای افزایش حجم و برجستگی لب‌ها است. با این حال، این روش می‌تواند در صورت تزریق بیش از حد عوارضی هم داشته باشد.

برخی افراد خواهان لب‌های حجیم‌تر هستند و درخواست تزریق اضافه‌تر دارند که می‌تواند مشکلاتی را به وجود آورد. بزرگ شدن بیش از حد لب‌ها، تناسب لبخند را از بین برده و دندان‌ها را پنهان می‌کند.

این مشکل با افزایش سن بیشتر می‌شود، زیرا لب بالایی به‌طور طبیعی بزرگ‌تر شده و به سمت جلو می‌افتد. در این حالت، اگر لب‌ها با پرکننده بیش از حد حجیم شده باشند، هنگام لبخند، دندان‌ها کمتر دیده می‌شوند و زیبایی لبخند از بین می‌رود.

بنابراین، توجه به این نکته ضروری است که تزریق ژل لب باید با ظرافت و دقت انجام شود تا تناسب و زیبایی لبخند حفظ شود.

مزایا و معایب تزریق فیلر لب

تزریق ژل لب می‌تواند راه‌حلی ایده‌آل برای حجیم کردن لب‌های شما باشد. به‌طوریکه طبق گزارش انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، تزریق فیلر لب در سال ۲۰۲۰، ۴.۴ میلیون بار انجام شده است که این رقم ۳۹.۴٪ نسبت به سال ۲۰۱۹ افزایش داشته است. همچنین تزریق فیلر در بین افراد ۱۸ تا ۲۹ سال ۴۶.۲٪ افزایش داشته است.

اما قبل از تصمیم به تزریق فیلر باید مزایا و معایب این روش را به‌طور کامل بررسی کنید. در جدول زیر می‌توانید این موارد را مشاهده کنید.

مزایا

 • افزایش حجم لب
 • ایجاد خطوط لب برجسته تر
 • اصلاح عدم تقارن لب
 • افزایش جذابیت لب
 • نتایج فوری

معایب 

 • احتمال تورم و کبودی موقت
 • احتمال درد در محل تزریق
 • ماندگاری موقتی (معمولاً 6 تا 12 ماه)
 • نیاز به جلسات ترمیمی

تزریق ژل لب می‌تواند راهی مؤثر برای افزایش حجم لب‌ها، رفع عدم تقارن لب‌ها و ایجاد لبخندی زیباتر باشد. با این حال، انتخاب یک متخصص مجرب و استفاده از مواد باکیفیت، برای جلوگیری از عوارض جانبی، بسیار مهم است.

سوالات متداول

تزریق ژل لب چیست؟

تزریق ژل لب روشی برای افزایش حجم و برجستگی لب ها با استفاده از مواد مصنوعی یا طبیعی مانند اسید هیالورونیک است.

ماندگاری تزریق ژل لب چقدر است؟

ماندگاری تزریق ژل لب به نوع ژل و بدن فرد بستگی دارد، اما به طور کلی بین 6 تا 12 ماه است.

هزینه تزریق ژل لب چقدر است؟

هزینه تزریق ژل لب به نوع ژل، مقدار ژل تزریق شده و مهارت پزشک بستگی دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *