با 4 روش جوانسازی پوست آشنا شوید

جوانسازی پوست صورت مختص سن بالاها و افراد مسن نیست. با ظاهر شدن اولین علائم پیری مثل چین‌وچروک‌ها که غالبا از 25 سالگی پدیدار می‌شوند، باید برای جوانسازی اقدام کنیم. در حال حاضر بهترین روش جوانسازی پوست صورت، روش‌های غیر تهاجمی است. در ادامه با 4 روش جوانسازی غیر تهاجمی از دیدگاه دکتر لیلا فرد آشنا خواهید شد.

ما همیشه جوان نمی‌مانیم

علیرغم آرزوی قلبی ما، جوان ماندن همیشگی نیست و علائم پیری با بالا رفتن سن به تدریج روی پوست پدیدار می‌شوند. چین‌وچروک‌ها، از دست رفتن آب زیرپوستی، کاهش قوام پوست و خاصیت کشسانی آن و کاهش کلاژن‌سازی از جمله علائمی هستند که زنگ خطر بالا رفتن سن (aging) را به صدا درمی‌آورند. بهتر است بدانید اقدامات طب زیبایی را بهتر است تا دیر نشده انجام داد چرا که در صورت عمیق شدن این علائم نمی‌توان نتیجه‌ی مطلوبی از اقدامات زیبایی گرفت. اما چه روش‌هایی برای جوانسازی پوست وجود دارد و بهترین‌شان کدام است؟

بهترین روش‌های جوانسازی پوست

روش‌های گوناگونی برای جوانسازی صورت وجود دارد. بعضی از این روش‌ها در دسته روش‌های تهاجمی (مانند جراحی) و برخی در دسته روش‌های غیر تهاجمی (مانند مزوتراپی و میکرونیدلینگ ) قرار می‌گیرند. همانگونه که از اسم این روش‌ها مشخص است، روش‌های غیر تهاجمی عوارض کمتری دارند و بدون آسیب رساندن به پوست می‌توانند شما را به نتیجه دلخواه برسانند. حال با تک تک این روش‌ها به صورت مختصر آشنا خواهیم شد:

1- میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن به معنای پاکسازی پوست با دستگاه‌های ویژه است. این روش، اقدامی کاملا غیرتهاجمی، بدون درد و قرمزی است و اصلا دوره نقاهت ندارد. برای درک غیر تهاجمی بودن آن می‌توانید آن را با جرم‌گیری دندان مقایسه کنید.

میکرودرم ابریژن
با میکرودرم ابریژن پوست خود را پاکسازی کنید

کاربردهای میکرودرم ابریژن

 • پایه درمان پوست چرب، مختلط و آکنه‌ای
 • پایه درمان پوست لک‌دار و دارای منافذ باز

از چهارده سالگی به بعد، همه ما با همه انواع پوست نیازمند پاکسازی پوست هر یک ماه یکبار هستیم. مثل جرمگیری دندان که توالی آن هر سال یک تا دو بار است.

2- مزوتراپی

وارد کردن ترکیبی از مواد آب رسان طبیعی (NMF)، هیالورونیک اسید، داروهای روشن کننده لک، ویتامین‌ها، ریز مغذی‌ها و ترکیبات فعال کننده ساخت کلاژن به لایه رویی درم (لایه میانی)، مزوتراپی گفته می‌شود.

مزوتراپی و میکرونیدلینگ

کاربردهای مزوتراپی

 • پوست‌های لک‌دار، خشک، بی آب و کدر
 • مکمل درمان تیرگی دور چشم
 • جوانسازی و تحریک ساخت کلاژن
 • بهبود کیفیت و قوام پوست (در همه سنین و همه انواع پوست)

روش انجام مزوتراپی

دکتر لیلا فرد:

من مزوتراپی را با روش غیر تزریقی و با دستگاه آنوبیس انجام می‌دهم. این دستگاه، داروهای ترکیبی را با سوزن‌های ظریف، با روش پلاتینیوم به عمق 5 میلیمیتری زیر پوست شما به صورت یکدست و یکنواخت وارد می‌کند. درد، تورم، کبودی و نقاهت به هیچ عنوان ندارد و یک روش غیرتهاجمی به حساب می‌آید.

3- لیزرهای غیرتهاجمی

لیزر جوانسازی غیر تهاجمی، نوعی از لیزرهای غیرسوزاننده است که به لایه رویی پوست (اپیدرم)، هیچگونه آسیبی نمی‌رسانند و اصطلاحا cool laser هم نامیده می‌شوند. لیزر جوانسازی غیرتهاجمی درد، تورم، قرمزی، پوسته‌ریزی و دوران نقاهت ندارد و بعد از انجام آن به راحتی می‌توانید به فعالیت‌های روزمره برگردید.

کاربردهای لیزر غیرتهاجمی

 • یکی از پایه‌های درمان پوست چرب، مختلط و آکنه‌ای
 • درمان مکمل در پوست‌های لک‌دار و دارای منافذ باز
 • تحریک شدید ساخت کلاژن
 • افزایش گردش خون و اکسیژن رسانی
 • بهبود قوام، کیفیت و شفافیت پوشت
 • درمان مکمل در رفع تیرگی دور چشم
 • بهبود لک جای جوش

دوره درمان لیزر غیرتهاجمی

دور درمان لیزر جوانسازی غیر تهاجمی، شش تا هشت جلسه به صورت هفته‌ای یکبار است. نتایج درمان را به صورت عالی، از جلسه سوم و چهارم می‌بینید. بعد از اتمام جلسات درمانی، هر سال می‌توانید دوره درمانی را دو بار تکرار کنید.

4- میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ از دیگر روش‌های جوانسازی پوست صورت است که به صورت غیر تهاجمی موجب جوانسازی صورت می‌شود. در این روش با استفاده از سوزن‌های میکرونی و بسیار نازک مجاری ظریفی به منظور ورود ترکیب داروها به لایه‌های زیرین اپیدرم (لایه رویی) پوست ایجاد می‌شود.

کاربردهای میکرونیدلینگ

 • استاندارد طلایی در درمان منافذ باز صورت، در کنار میکرودرم ابریژن و لیزر غیر تهاجمی
 • یکی از پایه‌های درمان پوست چرب، مختلط و آکنه‌ای
 • درمان لک جای جوش و بعضی انواع دیگر لک
 • تحریک شدید کلاژن سازی، جوانسازی، رفع چروک‌های ریز، بهبود کیفیت و قوام پوست

روش انجام میکرونیدلینگ

با روشی که من میکرونیدلینگ انجام می‌دهم به هیچ عنوان زخم، خونریزی روی پوشت ایجاد نمی‌شود. در واقع به لایه رتیکولار که سد دفاعی پوست ماست به هیچ عنوان آسیبی نمی‌رسد. حداکثر دو روز پوست شما صورتی رنگ خواهد بود و از همان فردا می‌توانید سر کارتان حاضر شوید.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @drleilafard on


حال که با روش‌های غیرتهاجمی جوانسازی پوست صورت آشنا شدید، بهتر می‌توانید برای انجام اقدامات جوانسازی صورت خود تصمیم بگیرید و با کمترین عارضه بهترین نتیجه را به دست آورید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *