راهکار درمانی تیرگی و گودی دور چشم چیست؟

تیرگی و گودی دور چشم باعث می‌شود صورت شما خسته و تکیده به نظر برسد. به همین دلیل افراد زیادی به دنبال درمان این عارضه هستند. تیرگی و گودی دور چشم دلایل مختلفی دارد اما خوشبختانه قابل درمان است. در ادامه با ما همراه باشید تا با راهکارهای درمانی تیرگی و گودی دور چشم از دیدگاه دکتر لیلا فرد آشنا شوید.

قدم اول در درمان گودی و تیرگی دور چشم

معاینه‌ی حضوری: قبل از اینکه سراغ راهکارهای درمانی برویم، باید بدانید قدم اول برای ارائه‌ی راهکارهای درمانی و برنامه‌ی جامع و منسجم برای درمان مشکل دور چشم معاینه و ویزیت حضوری است. در واقع، پوست دور چشم‌تان باید از لحاظ میزان ضخامت، میزان عروقی که وجود دارد و میزان چربی زیر جلدی بررسی شود.

دکتر لیلا فرد:

من در جلسه ویزیت و معاینه ضخامت پوست دور چشم، میزان چربی زیر جلدی، میزان عروقی که از زیر پوست دیده می‌شود را بررسی می کنم.

تزریق ژل و فیلر

بعضی افراد هستند که پوست دور چشم آن‌ها ضخامت و چربی کافی دارد، علیرغم اینکه گودی زیاد است می‌توان از فیلرهای دور چشم استفاده کرد. در این افراد بعد از تزریق ژل و فیلر اگر تیرگی هم وجود داشته باشد حداقل 50 درصد آن بلافاصله بعد از تزریق از بین می‌رود. کسانی هم هستند که ضخامت پوست دور چشم‌شان کم است یا عروق از زیر پوست زیاد دیده می‌شود و چربی زیر جلدی کافی ندارند. در این افراد بهترین روش تزریق چربی است که معمولا به همکاران جراح ارجاع داده می‌شوند.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DrLeilaFard|دکترمیرعلیزاده فرد (@drleilafard) on


عدم وجود بیماری زمینه‌ای: بیماری‌های زمینه‌ای مثل کم خونی آهن یا تیروئید در گودی و تیرگی دور چشم مؤثر هستند، پس حتما باید قبل از درمان این موارد چک شوند. اگر هم خودتان از وجود این بیماری‌ها مطلع هستید، باید پزشک خود را در جریان آن قرار دهید.

دکتر لیلا فرد:

بسیار مهم است که در جریان بیماری‌های زمینه‌ای شما مثل کم‌خونی آهن یا تیروئید قرار بگیرم. چنین مشکلاتی را حتما باید درمان کنید وگرنه اقدامات درمانی ما برای دور چشم ممکن است نتیجه کافی و کامل را به ما ندهد.

طول دوره درمان گودی زیر چشم چقدر است؟

تزریق فیلر در ناحیه دور چشم در بعضی افراد در یک جلسه انجام می‌شود. اما در کسانی که گودی زیر چشم‌شان زیاد است و شکل گودی به گونه‌ای است که حالت پیچیده‌ای دارد، گاهی نیاز به جلسه‌ی تکمیلی است. بنابراین شاید نیاز باشد که جلسه‌ای دیگر را هم اختصاص داد و کار را کامل کرد. بعد از اینکه فیلر تزریق شد، باید حداقل 2 الی 3 هفته فرصت دهیم تا کاملا جا بیفتد، ژل یا همان فیلر یا هیالورونیک فرم طبیعی خودش را به دست بیاورد و در واقع نتیجه نهایی قابل مشاهده باشد. بعد از دیدن نتیجه‌ی نهایی می‌توان تصمیم گرفت که ادامه درمان با مزوتراپی و یا آبرسانی عمقی (Glow lift) را با چه فواصلی می‌توان انجام داد.

چه میزان از تیرگی یا گودی بعد از جلسه اول از بین می‌رود؟

در کسانی که پوست دور چشم‌شان مناسب این کار باشد، حدودا پنجاه درصد تیرگی بعد از تزریق فیلر از بین می‌رود. برای ادامه‌ی درمان، رفع باقیمانده تیرگی و رفع چروک‌های ریز لیزر غیرتهاجمی جوانسازی به صورت هفتگی برای 6 تا 8 جلسه، مزوتراپی غیر تزریقی با دستگاه آنوبیس با ترکیبی از ویتامین‌ها، مواد روشن کننده و مواد محرک کلاژن ساز و آبرسانی عمقی به صورت ماهی یکبار برای 4 جلسه انجام خواهد شد.

اصلاح گودی و تیرگی زیر چشم
نمونه اصلاح گودی زیر چشم توسط دکتر لیلا فرد

از چه فیلرهایی برای بهبود تیرگی و گودی زیر چشم استفاده می‌شود؟

از فیلرهای استایلیج، بلوترو، رستیلین و ژوویدرم به عنوان فیلرهای مناسب دور چشم استفاده می‌شود. البته انواعی از این فیلرها که غلظت و ساختار مولکولی آن‌ها مناسب دور چشم باشد برای تزریق مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

فیلرهای دور چشم چقدر ماندگاری دارند؟

ماندگاری فیلر دور چشم، حدود 8 ماه تا 1 سال است. البته هیچ‌گاه بعد از اینکه جذب شد و از بین رفت میزان گودی به میزان اولیه برنمی‌گردد.

دکتر لیلا فرد:

مثل بقیه قسمت‌هایی که ما هیالورنیک و فیلر تزریق می‌کنیم هیالورونیک‌های مرغوب کلاژن سازی را به شدت تحریک می‌کند. بنابراین میزان گودی همیشه کمتر از حد قبل از تزریق است و این درست برخلاف چیزی است که در تصور ما هست.

2 دیدگاه‌ها در “راهکار درمانی تیرگی و گودی دور چشم چیست؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *