میکرونیدلینگ چه تأثیری در زیبایی پوست دارد؟

همه‌ی ما به دنبال داشتن پوستی شفاف، شاداب و عاری از هر گونه جوش و جای لک هستیم. اگر به دنبال روش درمانی مطمئن، غیر تهاجمی و اصولی هستید، این مطلب در مورد میکرونیدلینگ را از دست ندهید. در ادامه دکتر لیلا فرد چیستی، چگونگی و اثرات درمانی این روش درمانی در طب زیبایی را توضیح می‌دهند.

میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ روشی عالی و در عین حال غیر تهاجمی، بدون درد و دوران نقاهت در جوانسازی پوست به شمار می‌رود. در این روش با استفاده از سوزن‌های میکرونی که پوشش پلاتینیوم دارند، فیبروپلاست‌های لایه‌ی درم برای ساخت کلاژن تحریک می‌شوند. تأثیر دیگر میکرونیدلینگ علاوه بر لیفتینگ و کلاژن‌سازی از بین بردن جای جوش و اسکار است. میکرونیدلینگ در حال حاضر و در بین درمان‌های غیر تهاجمی پیشرو است.

مزوتراپی و میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ چگونه انجام می‌شود؟

در این روش برای هر فرد و در هر جلسه از کارتریجی استفاده می‌کنیم که دارای 12 سوزن میکرونی است. سری یا کارتریج میکرونیدلینگ از 12 سوزن با روکش پلاتینیوم یا طلای سفید ساخته شده است که ضمن ایجاد کانال‌های میکرونی در لایه درم جهت ورود داروهای مورد استفاده، التهاب و قرمزی ناشی از میکرونیدلینگ را به 5 الی 8 ساعت محدود می‌کند.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dr.Leila Fard | دكتر ليلا فرد (@drleilafard) on

دکتر لیلا فرد:
با استفاده از این روش، خیلی ظریف روی سطح پوست کار می‌کنیم. این روش به همراه یک کاکتیل دارویی و ترکیب 3 دارو قبل و بعد از میکرونیدلینگ باعث تحریک کلاژن‌سازی، آب رسانی عمقی پوست، بستن منافذ و رفع اسکارها می‌شود.

قبل و بعد از میکرونیدلینگ از داروهای روشن کننده، لایه بردار و تحریک‌کننده‌ی ساخت کلاژن با اهداف مختلف استفاده می‌کنیم که تأثیرات میکرونیدلینگ را افزایش می‌دهند.

دکتر لیلا فرد:
ترکیب میکرونیدلینگ و میکرودرم ابریژن با درمان منزل و لیزرهای غیرتهاجمی برای داشتن پوست عاری از منافذ و لک و جوش را توصیه می‌کنم.

کاربردهای میکرونیدلینگ

  • تحریک کلاژن سازی
  • بهبود لک جای جوش
  • بستن منافذ
  • بهبود چروک‌های ریز روی صورت
  • کمرنگ شدن لک‌های ناشی از آفتاب

طول دوره درمان میکرونیدلینگ چقدر است؟

میکرونیدلینگ را ماهی یکبار تا 4 جلسه ادامه می‌دهیم و در صورت نیاز سال آینده تکرار می کنیم.

آیا میکرونیدلینگ درد دارد؟

میکرونیدلینگ درمانی غیرتهاجمی است و درد بسیار کمی دارد. این میزان درد هم برای مراجعان با بی‌حسی املا کاملا قابل تحمل می‌شود، تا همین مقدار سایش پوست هم آزاردهنده و دردناک نباشد.

دوره‌ی نقاهت میکرونیدلینگ چقدر طول می‌کشد؟

میکرونیدلینگ دوره‌ی نقاهت بسیار کوتاهی دارد. این دوره‌ی نقاهت به این شکل است که تا 24-48 ساعت قرمزی مختصر وجود دارد، سپس به مرور پوسته‌ریزی اتفاق می‌افتد و پوست جدید و شاداب تر رشد می کند. به یاد داشته باشید که این روش درمانی هیچ گونه ممانعتی برای حاضر شدن در محل کار یا سر کلاس درس ایجاد نمی‌کند.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dr.Leila Fard | دكتر ليلا فرد (@drleilafard) on

آیا میکرونیدلینگ به پوست آسیب می‌رساند؟

دکتر لیلا فرد:
بسیاری از مراجعان من از میکرودرم ابریژن و میکرونیلدینگ می‌ترسند. در مورد میکرودرم ابریژن این نگرانی را دارند که پوست را نازک یا به آفتاب حساس‌تر می‌کند. از طرفی نگرانی عمده‌ی مراجعان در مورد میکرونیدلینگ هم این است که با انجام این روش یک لایه از پوست برداشته و در نتیجه پوست زخمی می‌شود. این نگرانی‌ها به هیچ وجه واقعیت ندارد. میکرودرم ابریژن مثل جرم گیری دندان و میکرونیدلینگ مثل رفع پوسیدگی سطحی دندان است و هیچ گونه آسیبی به پوست شما نمی‌رساند، بنابراین اصلا نگران آسیب پوست نباشید.

مراقبت‌های بعد از میکرونیدلینگ

بعد از میکرونیدلینگ بهتر است مراقبت‌های زیر را تا 72 ساعت انجام دهید:
از ضد آفتاب‌های قوی استفاده کنید.
در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *