از مزوتراپی چه می‌دانید؟

چین‌وچروک‌های صورتتان نگرانتان کرده و از عمل جراحی می‌ترسید؟ پس وقت آن است که با متد درمانی «مزوتراپی» آشنا شوید. مزوتراپی روش درمانی زیبایی غیرتهاجمی است و بدون عمل جراحی انجام می‌شود. از این روش نه تنها برای جوانسازی پوست، بلکه برای درمان انواع لک، تقویت مو، جلوگیری از ریزش آن و لاغری هم استفاده می‌شود. در ادامه‌ی مطلب با ما همراه باشید تا بیشتر با این روش درمانی آشنا شوید.

مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی (Mesotherapy) یک روش علمی بسیار تأثیرگذار در جوانسازی پوست به شمار می‌رود. در مزوتراپی از ترکیبات دارویی مانند هیالورونیک اسید خالص، ترکیبات آبرسان و مغذی لایه‌های زیرین پوست مانند روتین و ملیلوت، انواع ویتامین‌ها مانند ویتامین C و ویتامین‌های گروه B و مواد روشن کننده مانند آربوتین (عصاره شیرین بیان) استفاده می‌شود.

 

Voir cette publication sur Instagram

 

. #Mesotherapy is a minimally invasive procedure that uses a series of superfine injections of vitamins, minerals, enzymes like collagens, hormones, and plant extracts to rejuvenate, fade wrinkles and lines, repair bruising and scars, tighten loose skin and lighten pigmented skin. This technique uses very fine needles to deliver a series of microinjections into the middle layer (mesoderm) of skin. Mesotheraphy nourishes and rejuvenates the skin while also stimulating the production of collagen and elastin, both essential for skin’s natural elasticity. 👩🏼‍🦱 • • • مزوتراپى با روشهاى مختلف و با اهداف متفاوتى انجام ميشود. در مجموع كلمه مزوتراپى به معناى درمان لايه ميانى و رويى پوست( مجموعا مزودرم) با هيالورونيك اسيد، ويتامين ها، مواد روشن كننده و داروهاى محرك رشد كلاژن است. من از روش غير تزريقى براى ورود داروها به لايه اپيدرم و درم استفاده ميكنم كه بسيار ايمن تر و موثرتر از روشهاى تزريقى است، درد، كبودى و دوران نقاهت هم ندارد. قرمزى پوست با اين روش كه با دستگاه آنوبيس و سوزنهاى ميكرونى، انجام ميشود، حداكثر ، يك ساعت است. مزوتراپى را هم براى گردن و هم صورت ميتوانيم انجام دهيم و دوره درمان، چهار جلسه، هر ماه يكبار است. اين دوره را سالى يكبار تكرار ميكنيم. مزوتراپى، جايگزين فيلر يا همان ژل هيالورونيك و بوتاكس نيست، اما مكمل بسيار عالى براى اين درمانهاست. در واقع با فيلر هيالورونيك و بوتاكس، خطوط عميق را پر ميكنيم و با مزوتراپى( خصوصا در تركيب با ليزر جوانسازى غير تهاجمى)، خطوط ريز و چروكها، لك، عدم يكدستى و شلى پوست را بهبود ميبخشيم #دكتر_ليلا_فرد#مزوتراپى#جوانسازى#جوانسازى_پوست #جوانسازى_صورت @drleilafard #mesotherapy #rejuvenation#aginggracefully

Une publication partagée par Dr.Leila Fard | دكتر ليلا فرد (@drleilafard) le

مزوتراپی چگونه انجام می‌شود؟

در متدهای جدید از تزریق با سوزن استفاده نمی‌شود، بلکه مزوتراپی را با سوزن‌های بسیار میکرونی و با دستگاه آنوبیس انجام می‌دهند. در این متد شما درد، قرمزی، تورم، دوران نقاهت و محدودیت برای انجام فعالیت‌های روزمره نخواهید داشت. به هیچ عنوان پوست شما قرمزی ندارد و بلافاصله بعد از مزوتراپی می‌توانید ضمن زدن ضد آفتاب سریعا به کارها و فعالیت‌های روزانه‌ی خود برگردید.

مزوتراپی و میکرونیدلینگ

اهداف درمانی مزوتراپی چیست؟

روشن شدن انواع لک از جمله لک جای جوش، لک‌های ناشی از بارداری که ملاسما نامیده می‌شوند، بهبود منافذ پوست، تحریک کلاژن‌سازی و افزایش قوام پوست از جمله اهداف مزوتراپی هستند. مزوتراپی در بهبود چروک‌های ریز که قابلیت درمان با بوتاکس و فیلر را ندارند هم بسیار مؤثر است و به عنوان درمان مکمل در کنار تزریق بوتاکس و فیلر و همچنین در کنار میکرونیدلینگ به کار می‌رود.

طول دوره درمان مزوتراپی

وقتی مزوتراپی انجام می‌دهید دوران نقاهت ندارید و تأثیرات جوانسازی، شادی و شفافیت پوست را بلافاصله بعد از مزوتراپی مشاهده خواهید کرد. دوره‌ی درمان 4 جلسه به فاصله یک ماه است. در کسانی که از دوره‌ی درمانشان راضی هستند و این درمان با پوستشان سازگار بوده، توصیه می‌شود درمان ماهی یکبار را به صورت ماهانه تا هر زمان که دوست دارند ادامه دهند. در غیر این صورت می‌توانند به صورت پروتکل سالی دو بار یا سالی یکبار هر بار دوره‌ی 4 جلسه‌ای ماهانه از این درمان استفاده کنند.

آیا مزوتراپی یک روش درمانی مستقل است؟

خیر. باید توجه داشته باشید هدف درمان در مزوتراپی آبرسانی عمقی لایه‌های زیرین و تکمیل درمان‌های دیگر است. بنابراین مزوتراپی هیچگاه جای تزریق بوتاکس و فیلر را نمی‌گیرد و همواره به عنوان یک درمان مکمل عالی و مؤثر به آن نگاه می‌کنیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *